İLETİŞİME GEÇİN

AŞILAMA ve KORUYUCU HEKİMLİK HİZMETLERİ


Koruyucu hekimlik hizmetleri kapsamında, aşılama ile iç ve dış parazitlerle mücadele programları hazırlanıp uygulanır. Bu programlardaki uygulamalar ve uygulama tekrarları, tamamen kedi ve köpeğinize özel olarak, yaşadığı ortam ve ortamın taşıdığı risk faktörleri göz önüne alınarak belirlenir.

Koruyucu hekimlik hizmetleri kapsamında yer alan bir diğer program, check-up programıdır. Hastanın yaşı ve sağlık durumuna göre belirlenen periyotlarda, farklı içerikleri olan check-up programları ile dostlarımızın yakın takibi yapılmaktadır.

Hastanemizi ilk kez ziyaret eden, bir aşı ve paraziter mücadele programı başlatılacak olan hastaya kapsamlı bir genel muayene uygulanır. Konusunda uzman ve tecrübeli hekimlerimiz, gerek aşı programı başlatılacak, gerekse rutin işlemleri yapılacak olan hastalara detaylı ve dikkatli bir genel muayene yapmayı ihmal etmezler. Bu muayene sırasında hasta ile iletişim kurma, oluşmuş veya oluşabilecek Veteriner Hekim korkusunu yenme ve hastayı yakından tanıma hedeflenir.
Antiparaziter uygulama kapsamında iç ve dış parazitlere ve bunlardan geçebilecek hastalıklara karşı gerek hayvanlarımızı gerekse bizleri koruyucu uygulamalar yapılmaktadır. Uygulamaların tekrarları mevsime ve hastanın yaşam tarzına uygun aralıklarla öngörülür ve hasta sahipleri bilgilendirilir.

Dünyanın birçok ülkesinde uygulanmakta olan mikroçip kimlik sistemi, iki yılı aşkın bir süredir ülkemizde de uygulanmaktadır. Her hayvan için pirinç tanesi büyüklüğündeki çip, biyolojik uyumlu özel bir maddeden yapılmakta ve hayvana zararı olmaksızın deri altı yolla uygulanıp buradaki bağ doku ile birleşerek, ömür boyu kalmaktadır. Hayvan sahibi ile hekimin beraberce dolduracağı formda yer alan hayvana ait bilgiler ve çip numarası, sanal ortamda veri tabanına kaydedilmekte ve özel okuyucusu sayesinde numara okunup gerektiğinde bu bilgilere ulaşılabilmektedir. Mikroçip uygulamasının zorunlu tutulduğu tüm ülkelerde ülkeye giren pet, gümrük kapılarında kayıt altına alınmaktadır. Kayıt altına alınacak tüm hayvanların, ISO standartlarna uygun bir mikroçip taşıması istenmektedir. Ülkeye girişte yapılan bu kayıt sonucunda pet, ülke veri tabanına sizin adınıza kaydedilmiş olmakta ve kimliği herhangi bir kayıp durumunda belirlenebilmektedir. Pet kimlik ile Europetnet ve Interpetnet arasında entegrasyon çalışmaları devam etmekte olup, bu organizasyonlar, mikroçip implantasyonu uygulanan ülkelerdeki veritabanlarını bir araya getirmeye çalışmaktadır.DİĞER HİZMETLER
İLETİŞİME GEÇİN


READ MORE

Interventional cardiology


Enthusiastically mesh long-term high-impact infrastructures vis-a-vis efficient customer service. Professionally fashion wireless leadership rather than prospective experiences. Energistically myocardinate clicks-and-mortar testing procedures.

Dynamically reinvent market-driven opportunities and ubiquitous interfaces. Energistically fabricate an expanded array of niche markets through robust products. Appropriately implement visionary e-services vis-a-vis strategic web-readiness.


READ MORE

VETERİNER HEKİME SORUN

Sorularınız ve Önerileriniz için Bizimle iletişime Geçin


BİZİ ARAYIN

(0312) 438 19 88


ADRES

Aziziye, No:91/B
Kuzgun Cd, Çankaya/Ankara
  Ad ve Soyad

  Telefon

  Konu

  Veteriner Hekime Sorun

  Randevu Tarihi Seçin

  Mesajınız

  Copyright © 2019 (BHH) Başkent Hayvan Hastanesi.  Tüm hakları Saklıdır – Wonderia  Copyright © 2019 (BHH) Başkent Hayvan Hastanesi.  Tüm hakları Saklıdır – Wonderia